Ezgisel ve Romantik Bir Dil: Fransızca…

Fransa, Avrupa’nın Latin ülkelerinden bir tanesidir. Kültürü, tarihi güzellikleri, doğası ile benzersiz bir ülkedir. Başkenti Paris olan bu büyülü yer, her şehri ile insanı kendine hayran bırakmaktadır. Bu ülkeyi ve bu ülkenin şehirlerini daha iyi anlamak için dil bilmek son derece önemlidir. İster eğitim için ister kariyer için ister sosyal hayat için… İkinci ya da üçüncü bir dil bilmek, daha çok insan tanımak ve şehirlere bir insan için benzersiz bir deneyimdir.

Mutfak Kültürünün, modanın, kişisel otomobil ürünlerinin, mimari, sanat, tiyatro ve dansın uluslar arası dilidir.

Fransızca, ezgisel ve romantik bir dildir. Sabit bir vurgu ile konuşulan bir dil değildir. Zarif ve melodik bir dildir. Kelimenin anlamına bağlı olarak vurgulu olan bir dildir.

Fransızca dünyanın en çok bilinen dillerinden biridir. Uluslar arası toplumların ve diplomasinin dili olarak rakibi ingilizce’dir. Fransa’da konuşulmasının yanı sıra, Belçika, isviçre, Kanada, Lüksemburg, Haiti, 20’den fazla Afrika ülkesi, New-Foundland’ın dış kıyısı, Guadelope ve Karayipler’de, Güney Amerika,Hint Okyanusu ve Güney Pasifiğin resmi dillerinden birisidir.

Fransızca, temel diyalektiklere sahip bir dokudadır. Dünya üzerinde 50-54 ülkenin dili olarak konuşulmaktadır. Avrupa’nın en çok konuşulan dillerinden olan Fransızca, aynı zamanda da en çok öğrenilen diller sıralamasında ilk başlardadır. Uluslararası diplomatik, ticari ve kültürel bir dildir.

Fransızca kursları A1, A2, B1, B2, C1, C2 olmak üzere 6 seviyeden oluşmaktadır.

A1 Başlangıç
Fransızca A1 seviyesinde somut ihtiyaçları dile getiren günlük hayattaki alışıldık ifadeleri ve basit cümleleri anlayabilir ve bunlarla kendini ifade edebilir.

A2 Temel
Fransızca A2 seviyesinde dolaysız anlatımlarda cümleleri ve sıkça kullanılan tabirleri anlayabilir (ör. kişinin kendisiyle ilgili, ailesiyle, alışverişle, iş ve yakın çevre ile ilgili bilgiler).

B1 Alt Orta
Fransızca B1 seviyesinde Okul, iş, boş zamanlar v.b. gibi alışılmış konularda, standart dil net bir şekilde kullanıldığında konunun başlıca önemli noktalarını anlayabilir.

B2 Orta
Fransızca B2 seviyesinde somut ve soyut konulardaki zor metinlerin içeriğini ve kendi branşındaki tartışmaları anlayabilir. Sıradan bir sohbette anadilinde konuşan birisi ile her ikisinin de fazla zorluk çekmeyeceği kadar spontane ve akıcı bir şekilde anlaşabilir.

C1 Alt İleri
Fransızca C1 seviyesinde çok farklı alanlarda çok zengin içerikli uzun metinleri anlayabilir ve mantıksal bağlantılar kurabilir. Spontane ve akıcı bir şekilde kendini ifade eder ve belirgin bir şekilde sık sık bilmediği/hatırlayamadığı bir kelimeyi aramaz.

C2 İleri Seviye
Fransızca C2 seviyesinde duyduğu ve okuduğu herşeyi zorluk çekmeden anlayabilir. Yazılı veya sözlü kaynaklardan aldığı bilgiyi özetleyebilir,bunları gerekçelendirebilir ve açıklamalı bir şekilde sunabilir.
Fransa hakkında duyduğun o romantik hikayelerin hepsi aslında gerçek! Meşhur Eiffel Kulesi Paris silüetinde göze çarpıyor. Nice plajları masmavi denizleri kucaklıyor. Her mahallede ekmek fırınları taze kokularla sabahları şenlendiriyor. Seine Nehri kıyısında bir çift sarmaş dolaş geziyor ve Fransızların muhteşem giyim tarzı kendini gösteriyor... Çok büyük bir ülke olmasa da, farklı coğrafi şekiller Fransız manzarasında kendine yer bulmuştur. Yine de insanların asıl ilgisini çeken şey Fransız kültürünün kendisidir. Marais'de bir kafeye oturup espressonu yudumla. Parislilerin sanki bir defiledeymiş gibi önünden salınarak geçmelerini seyret. Nice'in şık sahili Promenade des Anglais üzerinden yatların limana yanaşmasını izleyebilirsin.

- Tüm bunları keyif alarak görebilmen için Fransızca biliyor olman yeterli.
Pendik Amerikan Kültür olarak; sizlere bu alanda hızlı ve etkili bir hizmet sunuyor; uzman kadromuz ve kurumsal alt yapımız ile Fransızca'nın temel ve ileri düzey eğitimlerini veriyoruz.